0
0

ЧЕСТО ПОСТАВУВАНИ ПРАШАЊА

Како можам да порачам?

Го избирате производот кој што ви се допаѓа.Под сликата ги имате потребните информации за производот .Десно од сликата се наоѓа ВОДИЧ ЗА ГОЛЕМИНИ со цел да ја изберете големината која Вам ви одговара.За да направите купување потебно е да ја додадете количината која сакате ја купите, и ја ставате во кошничката за купување која се наоѓа од десната страна до сликата. Со кликнување на ВО КОШНИЧКА се појавува прозорец со содржината на кошничката (содржината можете да ја менувате-додавате/одземате производи од кошничката). Најдолу се наоѓа полето НАПЛАТИ. Со кликнување на ова поле излегуваат податоците за нарачката, за која треба да се регистрирате/најавите/или да ја направите нарачката без регистрација, на кој начин сакате да биде купувањето/плаќањето (картичка или при достава на врата) и цената на производот .Притоа се согласувате на Услови за користење и продажба.

Со кликнување на полето НАРАЧАЈ ја потврдувате нарачката и наскоро нашиот тим ке Ве извести за статусот на нарачката.


Подетално можете да прочитате во делот Услови и правила за купување

Каде се наоѓаат нашите продажни места?

Нашите продажни места се наоѓаат во Битола и Охрид

Оптика Цајс ул. Рузвелтова бр.36 (Спроти главната Пошта)

Оптика Цајс ул. Маршал Тито 56 ( на Широк Сокак)

Оптика Цајс ул. Климент Охридски 104/1 (Стара Чаршија- Охрид)Работно време во нашите продавници?

Работно време

Од понеделник до петок од 09h до 20h

Сабота од 09h до 16h

Exp

Од 1995

постоење на пазарот
Exp

Безбедно плаќање

без ризик и скриени трошоци
Exp

Бесплатна достава

брза и сигурна достава
Exp

Сертифициран дилер

сертифициран дилер

ИЗВЕСТУВАЊЕ!

Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Се согласувам” се согласувате со користењето на колачињата.

Information

ПОМОШ ПРИ КУПУВАЊЕ

За повеќе информации и помош при купување, контактирајте не на следниот број:

Работно време на call центарот

Понеделник - Петок
(09ч-17ч)

Контакт

info@optikazeiss.mk